Jesteś tutaj: HomeRegionCiąg dalszy afery madryckiej. Posłowie PiS z kujawsko-pomorskiego mogą mieć problemy

Ciąg dalszy afery madryckiej. Posłowie PiS z kujawsko-pomorskiego mogą mieć problemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:34

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że posłowie Łukasz Zbonikowski z Włocławka i Zbigniew Girzyński z Torunia dość często jeździli do Strasburga prywatnymi samochodami, za co pobierani z Kancelarii Sejmu ryczałt. Specjalny zespół sejmowych audytorów ujawnia, że wobec postępowania tych parlamentarzystów mogą pojawić się poważne wątpliwości. W sposób szczególny na widelcu znalazł się toruński poseł.

 

Kontrolerzy podejrzewają, że niektórzy posłowie mogli celowo w papierach przedłużać czas pobytu zagranicą, aby uzyskiwać wyższą dietę za każdy dzień pobytu, choć w praktyce przebywali wówczas w Polsce. Powyższe wątpliwości wyniknęły po porównaniu rozliczeń wyjazdów z obecnością na głosowaniach w Sejmie.

 

Kancelaria Sejmu podejrzewa o nieprawidłowości 10 posłów, którzy będą musieli złożyć wyjaśnienia przed marszałkiem Radosławem Sikorski. Zapewne pobłażliwe wobec nich nie będą także władze Prawa i Sprawiedliwości.

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021