Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 styczeń 2018

Giełda na stadionie Chemika wpisała się na dobre do bydgoskiego krajobrazu. Co niedzielę jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Bydgoszczy – kupić w tym miejscu można niemalże wszystko i z reguły dużo taniej niż w normalnych sklepach. Mniej zadowoleni mogą być już mieszkańcy okolicznych bloków, dla których cotygodniowa giełda wiąże się z utrudnieniami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posiadanie własnego domu to ogromne szczęście. Nie każdy jednak taki dom ma. Bardzo często, młode małżeństwa dzielą dom z teściami czy rodzicami. Jednak wyprowadzić się na swoje, to nie taka prosta sprawa. Największą przeszkodą są oczywiście względy finansowe. To ona są barierą, która często blokuje marzenia o własnym domu. Jednak jest to kwestia, która najtrudniej przeskoczyć lub ominąć, ponieważ konieczne są długie lata zbierania pieniędzy lub konkretne dochody, aby bank zgodził się na pożyczkę tak dużej kwoty.

Opublikowano w Polecane
wtorek, 30 styczeń 2018 19:39

Dopływ Brdy nadal zalewa rolnikom pola

Połamane przez sierpniowe nawałnice drzewa nadal są przyczyną problemów. Na rzece Kamionce (dopływ Brdy) potworzyły się zapory, które są przyczyną wylewania rzeki. Niepokoi to rolników z gminy Sępólno Krajeńskie, którzy obawiają się, że ich pola i łąki w tym roku będą niezdatne do produkcji rolnej.

Opublikowano w Regionalne

Sytuacja sporna wokół ,,Rzeki Muzyki” trwa od jakiś dwóch lat. Koncerty nadal się odbywają, ale w ich tle ma miejsce spór o to, kto jest faktycznym pomysłodawcą tego cyklu. W opinii Dominiki i Waldemara Matuszaków, ich pomysł przywłaszczyła sobie urzędniczka odpowiedzialna za promocję miasta. Dzisiaj poinformowali, o skierowaniu przeciwko niej i prezydentowi Rafałowi Bruskiemu sprawy do sądu, gdzie domagać będą się przeprosin.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, w obecności minister pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla linii kolejowych nr 18 i 203 (Bydgoszcz – Piła – Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn). Realizacja tego kontraktu może pozwolić na uruchomienie w przyszłości alternatywnego połączenia kolejowego Bydgoszczy z Berlinem.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W 1953 roku w Inowrocławiu stanął pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni, będący wyrazem wdzięczności wobec żołnierzy Armii Czerwonej, którzy ,,wyzwalali” miasto z rąk nazistów. W ostatnich latach coraz głośniej w przestrzenni publicznej podkreśla się, że nie było to wyzwolenie, ale wprowadzenie nowej okupacji – stalinizmu.

Opublikowano w Inowrocław

Od kilku tygodni przepisy pozwalają na zapłacenie mandatu karnego za wykroczenie drogowe kartą płatniczą. Policjanci są cyklicznie wyposażani w terminale płatnicze, stąd też nie każdy patrol zaoferuje możliwość skorzystania z tej usługi. Od poniedziałku terminale płatnicze trafiły na wyposażenie bydgoskiej drogówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta powołała specjalny zespół radnych, który ma zbadać czy wszyscy radni mają prawo do zasiadania w Radzie i pobierania z tego tytułu diet. Fizyczne pozbawienie radnego mandatu na kilka miesięcy przed wyborami może okazać się jednak niemożliwe, stąd też z całej komisji będziemy mieli tylko szopkę i kabaret, który będzie ośmieszał tylko powagę Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

  9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

 • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

  Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu