Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 28 styczeń 2018
poniedziałek, 29 styczeń 2018 00:06

Od dzisiaj jeździmy znowu Alejami Planu 6-cio letniego

Jeszcze w niedziele na Kapuściskach mieliśmy Aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, od dzisiaj są to już Aleje Planu 6-cio letniego. Podobnie rzecz ma się z ulicą Przodowników Pracy, do wczoraj im. Bernarda Śliwińskiego. Czy to już ostateczne nazwy? Czas pokaże.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jednym z ciekawszych obiektów inżynieryjnych na drodze ekspresowej S-5, będzie most nad Brdą niedaleko Tryszczyna. Wykonawca odcinka Aleksandrowo – Tryszczyn (długość 14,7 km) rozpoczął już przygotowania do budowy tego mostu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pierwszej połowie stycznia pisaliśmy o tym, iż właściciel Facebook Mark Zuckerberg poinformował o nowej polityce jego serwisu, która zakłada ograniczenie wyświetlania się treści marketingowych oraz informacyjnych. Efekty tych zmian są już dzisiaj odczuwalne. Okazuje się jednak, że to nie koniec.

Opublikowano w Regionalne

Rząd Mateusza Morawieckiego chce jeszcze aktywniej uczestniczyć w budowaniu relacji polsko-węgierskich. W styczniu do Sejmu trafił projekt ustawy o Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Opublikowano w Magazyn

W Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO odbywa się kolejne szkolenie przed misją Resolute Support, w którym uczestniczy około 200 oficerów, którzy przygotowują się do pełnienia obowiązków w Afganistanie. Szkolenie Resolute Support odbywa się w JFTC cyklicznie.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 28 styczeń 2018 11:44

O koalicji PO-SLD w ,,Minęła 20”

Gościem sobotniej audycji TVP Info ,,Minęła 20” był poseł Łukasz Schreiber, który brał udział w dyskusji przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Niespodziewania dyskusja w studiu nawiązała do koalicji funkcjonującej w Radzie Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

  9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

 • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

  Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu