Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 styczeń 2018

Dzisiaj obchodzimy 98 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy. 20 stycznia 1920 roku na Stary Rynek w Bydgoszczy wkroczyło Wojsko Polskie, kończąc okres 148 lat pruskiego zaboru. Bydgoszcz stała się ponownie miastem polskim, jest to zatem w pewnym sensie nasz bydgoskie Dzień Niepodległości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy gości dzisiaj nowa szefowa partii Nowoczesna, posłanka Katarzyna Lubnauer, która wzięła udział m.in. w spotkaniu otwartym dla mieszkańców. Podczas konferencji prasowej przyznała, iż główny cel jej partii w tym momencie to przygotowanie się do wyborów samorządowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 styczeń 2018 18:29

Kownacki przestał być wiceministrem

Wirtualna Polska powołując się na źródła w Ministerstwie Obrony Narodowej poinformowała o odwołaniu Bartosza Kownackiego z funkcji wiceministra. Tą informację wydaje się potwierdzać zniknięcie nazwiska Kownackiego ze składu kierownictwa, na oficjalnej stronie internetowej MON. Jeszcze wczoraj Bartosz Kownacki widniał na niej jako Sekretarz Stanu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 styczeń 2018 17:24

Senat przyjął budżet bez poprawek

W piątek Senat RP przyjął projekt budżetu na rok 2018. Pod głosowanie poddano wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, stąd też pozytywny wynik tego głosowania sprawił, że debatowanie nad poszczególnymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów była bezzasadna. Z racji braku poprawek Senatu, ustawa budżetowa trafi teraz do Pałacu Prezydenckiego, w celu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Opublikowano w Regionalne

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje nas, iż decyzja o ulokowaniu w Bydgoszczy dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej dla województwa kujawsko-pomorskiego zapadła już w listopadzie 2017 roku. Podpisał ją były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wśród uczestników czwartkowego spotkania z Adamem Michnikiem w Bydgoszczy, zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji, był konsul honorowy Chorwacji w Bydgoszczy Henryk Maciejewski, który wyrażał się niewybrednie o elektoracie Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdarzenie miało miejsce 27 marca w Bydgoszczy – senator Jan Rulewski został poddany rutynowej kontroli alkotesterem, ostatecznie skończyło się zarzutem ucieczki i jazdy pod prąd przez polityka. Komendant Główny Policji chce uchylenia immunitetu Rulewskiego, w celu możliwości skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu. Dzisiaj Senat zdecyduje, czy wyrazi na to w ogóle zgodę.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 19 styczeń 2018 07:51

Planu 6-cio letniego czy Planu 6-letniego?

Od poniedziałku 29 stycznia do obrotu prawnego w Bydgoszczy powrócą Aleje Planu 6-cio letniego, nazwą natomiast obecną bardziej w świadomości mieszkańców, również obecną na tabliczkach są jednak Aleje Planu 6-letniego. Ta druga nazwa wydaje się bardziej prawidłowa językowo. Dlaczego zatem radni uchwalili Planu 6-cio letniego?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wiadomości z regionu