Jesteś tutaj: HomeInowrocławCoraz więcej nazwisk, które mogą wystartować na prezydenta Inowrocławia

Coraz więcej nazwisk, które mogą wystartować na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 luty 2024 19:37

Po odejściu wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy do Senatu, w Inowrocławiu nie brakuje chętnych, aby zabiegać o urząd prezydenta. Może to wynikać z tego, że Brejza był trudnym przeciwnikiem do pokonania – o czym świadczy prawie 20 lat rządów, a teraz rozpoczyna się nowy rozdział. Na razie oficjalnie znamy dwa nazwiska.

Mowa o byłych wiceprezydentach u Brejzy – pełniącego obecnie obowiązki prezydenta Wojciecha Piniewskiego oraz byłej wiceprezydent Ewie Koman. Ostatnie dni pokazały, że pomiędzy tymi kandydatami, których popierają osoby, które przez te lata współrządziły z Brejzą, ma miejsce coraz większy konflikt.

 

Niemal pewne jest, że na urząd prezydenta wystartuje też Marek Słabiński, który od końca listopada pełnił obowiązki prezydenta przez niemal miesiąc, choć Słabiński uważa, że w świetle prawa premier Tusk nie mógł go odwołać, zatem nadal uważa się za pełniącego obowiązki.

 

Wiele osób Słabińskiego utożsamia z PiS-em, ale według naszych informacji pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości wystartuje ktoś inny. Najprawdopodobniej będzie to poseł Bartosz Kownacki.

 

W październiku, gdy Ryszard Brejza wystartował do Senatu, co pozwalało spekulować, że najprawdopodobniej jego rządy Inowrocławiem się zakończą, jako pierwszy chęć kandydowania na prezydenta jako niezależny wyraził też Arkadiusz Fajok.

 

Dużo niejasnych kwestii rozstrzygnie się na dniach bowiem do przyszłego poniedziałku (12 lutego) muszą być zarejestrowane komitety wyborcze.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu