Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzłonek zarządu powiatu wziął dotację, sprawą zainteresowało się CBA, ale rozeszła się ona po kościach

Członek zarządu powiatu wziął dotację, sprawą zainteresowało się CBA, ale rozeszła się ona po kościach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 luty 2024 00:52
Wystąpienie radnego Marka Knopa Wystąpienie radnego Marka Knopa

Podczas sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego w dniu 26 stycznia radny Marek Knop krytykował bierność zarówno przewodniczącego Rady oraz starosty wobec członka zarządu, a jednocześnie radnego Jacka Zalesiaka. Knop powoływał się na opinie prawne m.in. Fundacji Batorego, natomiast zdaniem radnego Zalesiaka są to rewelacje wyssane z palca.

O co toczy się spór? Jacek Zalesiak będący członkiem Rady Powiatu Inowrocławskiego prowadzi także działalność gospodarczą. W okresie pandemii otrzymał jak wielu innych przedsiębiorców dotacje przyznaną za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy, który podlega samorządowi w którego władzach zasiadał, którego jest też radnym. Pojawiły się wątpliwości, czy nie doszło do naruszenia przepisów, które zabraniają radnemu i członkowi zarządu powiatu prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu powiatu. Wątpliwość ta pojawiła się też w stanowisku Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

29 września 2023 roku Jacek Zalesiak złożył rezygnację z członka Zarządu Powiatu, tłumacząc to powodami osobistymi. Już jednak w listopadzie został ponownie powołany do Zarządu Powiatu.

 

W oświadczeniu radny Marek Knop z PiS przytoczył m.in. opinie Fundacji Batorego, z której wynikać ma, że nie tylko nie powinien zasiadać w Zarządzie Powiatu, ale też utracić mandat radnego powiatowego. Zdaniem Knopa niedopuszczalne jest też uzasadnienie do uchwały z listopada, ponownie powołującej Zalesiaka, gdzie zapisano, iż jest to oczekiwanie Platformy Obywatelskiej - Po raz pierwszy w historii tego samorządu po raz pierwszy zostało zapisane sformułowanie, że po raz pierwszy jest to w wyniku ruchu jakiejś partii politycznej – mówił radny Knop.

 

Krótko do tego wystąpienia odniósł się członek zarządu Jacek Zalesiak, w którego opinii wypowiedź radnego Knopa to element kampanii wyborczej - Większość rzeczy o których pan mówi jest wyssana z palca – skwitował.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu