Jesteś tutaj: HomeInowrocławPijani rowerzyści – pod lupą inowrocławskich policjantów

Pijani rowerzyści – pod lupą inowrocławskich policjantów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 17 maj 2021 13:57

Przyzwyczailiśmy się, że policjanci organizują cyklicznie masowe akcję wyłapywania pijanych kierowców. W ten weekend postanowiono przyjrzeć się rowerzystom i motorowerzystom. Zgodnie z polskim prawem jazda pod wpływem alkoholu rowerem jest także zabroniona, a konsekwencją może być utrata prawa jazdy także na prowadzenie samochodu.

W miniony weekend drogówka z powiatu inowrocławskiego ujawniła czterech rowerzystów pod wpływem alkoholu – przedział wiekowy ujętych okazał się dość spory od 24 do 71 lat. Natomiast przedział jeżeli chodzi o spożyty alkohol wyniósł od 1,5 do 3 promili.

 

- W ostatnich latach liczba jednośladów na polskich drogach znacząco wzrosła. Niestety, wraz z jej wzrostem, zwiększa się liczba wypadków drogowych z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu