Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy w Inowrocławiu zostanie wprowadzona opłata deszczowa?

Czy w Inowrocławiu zostanie wprowadzona opłata deszczowa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 maj 2021 17:10

Inowrocławski ratusz zlecił analizy dotyczące kalkulacji ewentualnych stawek za odprowadzenie wód deszczowych. Zastępca prezydenta Ewa Witkowska na pytanie radnych odpowiada, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Zgodnie z przepisami, w przypadku wprowadzenia takiej opłaty, dotyczyć będzie ona tylko tych właścicieli nieruchomości, którzy odprowadzają wody opadowe do kanalizacji deszczowej. Jeżeli dany właściciel zagospodaruje wody na swojej działce, tworząc np. studnie chłonne, co jest działaniem proekologicznym, wówczas opłaty deszczowej nie będzie ponosił.

 

 

Zastępca prezydenta Ewa Witkowska odpowiadając na interpelacje radnych Macieja Basińskiego i Marcina Wrońskiego informuje – Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że dziś za odprowadzenie z dachów i parkingów przy obiektach wielkopowierzchniowych wód deszczowych płacą oni (w opłacie za wodę i kanalizację), a nie właściciele tych nieruchomości.

 

Wynika z tego, że skutkiem wprowadzenia takich opłat, które uderzyłyby najbardziej w sklepy wielkopowierzchniowe, ale też mogą uderzyć w parafie, może być obniżenie opłat z wodę i kanalizację.

 

Na dzisiaj jednak żadne decyzje nie zapadły.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu