Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy w Inowrocławiu zostanie wprowadzona opłata deszczowa?

Czy w Inowrocławiu zostanie wprowadzona opłata deszczowa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 maj 2021 17:10

Inowrocławski ratusz zlecił analizy dotyczące kalkulacji ewentualnych stawek za odprowadzenie wód deszczowych. Zastępca prezydenta Ewa Witkowska na pytanie radnych odpowiada, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Zgodnie z przepisami, w przypadku wprowadzenia takiej opłaty, dotyczyć będzie ona tylko tych właścicieli nieruchomości, którzy odprowadzają wody opadowe do kanalizacji deszczowej. Jeżeli dany właściciel zagospodaruje wody na swojej działce, tworząc np. studnie chłonne, co jest działaniem proekologicznym, wówczas opłaty deszczowej nie będzie ponosił.

 

 

Zastępca prezydenta Ewa Witkowska odpowiadając na interpelacje radnych Macieja Basińskiego i Marcina Wrońskiego informuje – Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że dziś za odprowadzenie z dachów i parkingów przy obiektach wielkopowierzchniowych wód deszczowych płacą oni (w opłacie za wodę i kanalizację), a nie właściciele tych nieruchomości.

 

Wynika z tego, że skutkiem wprowadzenia takich opłat, które uderzyłyby najbardziej w sklepy wielkopowierzchniowe, ale też mogą uderzyć w parafie, może być obniżenie opłat z wodę i kanalizację.

 

Na dzisiaj jednak żadne decyzje nie zapadły.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu