Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 maj 2013
czwartek, 09 maj 2013 18:25

Matury jak za Gomułki

Po tym, jak wyglądają i co sprawdzają tegoroczne matury, ale także te z ostatnich kilku lat najlepiej widać intelektualne i kulturowe horyzonty obecnego układu władzy. Widać je także po nastawieniu do nauki i kultury, które to nastawienie najkrócej można by nazwać salonowym barbarzyństwem. Testy maturalne, ustawione na bardzo niskim poziomie, realnie nie sprawdzają kompetencji i wiedzy, lecz podatność na różne kalki i schematy myślenia. Czyli właściwie są testami na intelektualny konformizm i koniunkturalizm, co jest oczywiście obraźliwe i dyskryminujące w stosunku do stek tysięcy młodych, ambitnych ludzi. Oni wcale nie chcą być nowymi „prolami” z „Roku 1984” Orwella.

Opublikowano w Regionalne

W Inowrocławiu gościła w czwartek Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, której towarzyszył marszałek województwa Piotr Całbecki. Pani minister wizytowała realizowane w stolicy Kujaw Zachodnich inwestycje za środki z Unii Europejskiej, była także okazja rozmowy na temat budowy obwodnicy Inowrocławia, która po ostatnich słowach ministra transportu ma małe szansę na realizacje.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 09 maj 2013 16:43

Most Czochralskego falstartem

W najnowszym biuletynie poświęconym obchodom roku prof. Jana Czochralskiego (decyzją Sejmu) pojawia się wzmianka odnośnie inicjatywy nazwania mostu w Bydgoszczy imieniem prof. Jana Czochralskiego. Doktor Paweł Tomaszewski z Polskiej Akademii Nauk uważa inicjatywę za samozwańczą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że ZDMiKP w ciekawy sposób poradził sobie z jedną z dziur na Osiedlu Leśnym. Sprawa wyglądała groteskowo, tylko coś mieszkańcom nie było do śmiechu. Temat jest już jednak nieaktualny, bo po trzech tygodniach drogowcy w końcu załatali jezdnie asfaltem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29