Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł pyta ministerstwo, czy narzucanie współpracy z Toruniem nie jest łamaniem konstytucji

Poseł pyta ministerstwo, czy narzucanie współpracy z Toruniem nie jest łamaniem konstytucji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 marzec 2014 00:08

Parlamentarzysta Twojego Ruchu Łukasz Krupa wystosował do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Interpelacje, w której pyta o podstawę prawną działań tego resortu oraz marszałka województwa w kwestii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

W jednym z pytań poseł Łukasz Krupa pyta wprost, czy narzucanie demokratycznie wybranym władzom Bydgoszczy współpracy w ramach ZIT z Toruniem nie łamie artykułu 32 Konstytucji.

 

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne – głosi artykuł 32 Konstytucji. W opinii parlamentarzysty narzucanie tylko jednemu województwu odgórnie kształtu ZIT może być złamaniem tego artykułu.

 

Krupa odnosi się także do ostatniego oświadczenia marszałka Piotra Całbeckiego, który stwierdził, że brak porozumienia w sprawie ZIT oznacza utratę prawie 2 mld euro z RPO. Poseł pyta czy taki scenariusz jest możliwy, jednocześnie uwzględniając – Zwracam się z równoczesną prośbą o podanie przepisów prawnych, tak krajowych jak i unijnych, które regulują w/w kwestię.

 

Dokładnej wykładni przepisów poseł oczekuje także przy pytaniu o możliwość utworzenia dwóch osobnych ZIT dla Bydgoszczy i Torunia w województwie kujawsko-pomorskim.

Warte obejrzenia

  • Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

    W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

  • Kujawy ponownie szczęśliwe dla Radosława Wojtaszka

    Arcymistrz Radosław Wojtaszek wywalczył w poniedziałek tytuł szachowego mistrza Polski, w czasie turnieju odbywającym się w Kruszwicy, tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wywalczony podczas mistrzostw w Bydgoszczy. Wspomnieć warto, że Wojtaszek klubowo związany jest z Minutorem Energą Gwiazdą Bydgoszcz. Mistrzostwa Polski w szachach odbywają się w Kruszwicy, jako wydarzenie towarzyszące przypadającej w tym roku 600. rocznicy nadania praw miejskich.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu