Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPastuszewski odchodzi z klubu radnych PiS

Pastuszewski odchodzi z klubu radnych PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 marzec 2014 13:59

Radny Stefan Pastuszewski poinformował przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewcza, że zgłasza rezygnacje z członkowstwa w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Powodem złożenia rezygnacji miał być nadmiar obowiązków zawodowych i społecznych. Kilka miesięcy temu Stefan Pastuszewski obronił doktorat.

 

Nie był on nigdy członkiem PiS-u, kandydował tylko z list tej partii do Rady Miasta, z tego powodu zasiadał w klubie radnych PiS.

Ten krok może być utrudnieniem dla radnego w ubieganiu się o reelekcję, gdyż zapewne nie będzie mógł liczyć na pierwsze miejsce na liście tej partii.

 

W ostatnim czasie Pastuszewski w rozmowie z nami wyrażał się z dużym dystansem do zaangażowania PiS w sprawy wewnętrzne Ukrainy. W jego opinii Polska nie powinna się wtrącać w wewnętrzny kryzys polityczny, gdyż nasz kraj może na tym dużo stracić.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu