Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZ przygotowań do budowy węzła S10 Bydgoszcz-Emilianowo

Z przygotowań do budowy węzła S10 Bydgoszcz-Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2024 21:42

Do piątku powinny zakończyć się wycinki lasu dla budowy drogi ekspresowej S10, bowiem 1 marca rozpocznie się kilkumiesięczny okres lęgowy ptaków. Teren pod węzeł Bydgoszcz Emilianowo właściwie został już przez drwali przygotowany, na zdjęciu widzimy jeszcze cienki pas drzew przy samej drodze krajowej nr 10, co ma związek z faktem, że dla bezpiecznej wycinki trzeba by ograniczyć ruch, dlatego to zostawia się na sam koniec.

W tym miejscu w momencie wydania decyzji ZRID powinny rozpocząć się prace związane z budową węzła drogi ekspresowej S10. Będzie to ciekawy węzeł, gdyż będzie on komunikował drogę ekspresową z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo- Technologicznym, z planowanym terminalem intermodalnym Bydgoszcz-Emilianowo oraz planowanym Parkiem Przemysłowym Emilianowo.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu