Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonfederacja w Bydgoszczy pójdzie ze Schreiberem. Dzakanowski zarejestrował swój komitet

Konfederacja w Bydgoszczy pójdzie ze Schreiberem. Dzakanowski zarejestrował swój komitet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 luty 2024 17:05

Poniedziałek 12 lutego to ostatni dzień rejestracji komitetów wyborczych do wyborów samorządowych - niespodzianką tego dnia w bydgoskiej polityce jest wspólny komitet wyborczy PiS-u i Konfederacji. Mniejszą, zarejestrowanie komitetu Łączy nas Bydgoszcz przez radnego Bogdana Dzakanowskiego, co może sugerować, że w najbliższych wyborach nie wystartuje on z list PiS-u.

 

Bydgoska Prawica – to nazwa komitetu z jakiego kandydować na prezydenta będzie poseł Łukasz Schreiber – Potrzebna jest zmiana, ale potrzebne jest odejście od myślenia o samorządzie w kategoriach interesuje tylko jednej partii politycznej. Dlatego zdecydowaliśmy się zawiązać ruch miejski i wystartować w tych wyborach nie jako Prawo i Sprawiedliwość, ale komitet wyborczy wyborców Łukasza Schreibera Bydgoska Prawica – mówił Schreiber na prezentacji komitetu na Starym Rynku – Jest to odpowiedź na oczekiwania i zapotrzebowani, które wyrażali sami bydgoszczanie. Idziemy szerzej, idziemy po to, aby wyrwać ratusz spod interesu jednej partii i zwrócić go obywatelom.

 

- Bardzo się cieszę, że pierwszy raz w historii, wyborcy którzy chcą prawdziwych zmian w Bydgoszczy, w końcu nie będą musieli się zastanawiać na kogo głosować. Dlatego, że wszyscy, którzy chcą, aby Bydgoszcz wyglądała lepiej, w tym roku będą mieli do wyboru tylko jedną listę. Wszystkie listy poza Bydgoską Prawicą to będą listy prezydenta i jego ludzi – mówił Marcin Sypniewski, lider bydgoskiej Konfederacji, który w 2018 roku kandydował na prezydenta Bydgoszczy i uzyskał trzeci wynik – Bardzo się cieszę, że poza środowiskiem PiS-u i Konfederacji, są osoby bezpartyjne, których łączy miłość do Bydgoszczy, łączą poglądy na sprawy miejskie.

 

Jak słyszymy - na wspólnej liście do Rady Miasta Bydgoszczy, nie znajdą się działacze Konfederacji związani z Koroną, czyli tzw. frakcją posła Grzegorza Brauna.

 

W poniedziałek bydgoska delegatura PKW zarejestrowała także komitet Łączy nas Bydgoszcz związany z radnym Bogdanem Dzakanowskim.

 

Kandydatów na radnych poznamy zapewne za kilka tygodni, bowiem kalendarz wyborczy przewiduje na to jeszcze trochę czasu.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu