Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolitycy po proteście rolników: dziwna teoria spiskowa oraz zapominanie o poprzednich błędach

Politycy po proteście rolników: dziwna teoria spiskowa oraz zapominanie o poprzednich błędach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 luty 2024 13:06

Piątkowy protest rolników w Bydgoszczy był jednym z bardziej wyrazistych w Polsce, głównie z powodu eskalacji do jakiej doszło na nim Dzień później w tym samym miejscu odbył się wiec polityczny z udziałem radnych PiS Grażyny Szabelskiej i Bogdana Dzakanowskiego. Jeden z przemawiających stwierdził, że być może w piątek miała miejsce celowa prowokacja.

Przypomnijmy – w piątek w pewnym momencie tłum rolników próbował siłą wejść do urzędu, w kierunku broniących drzwi policjantów poleciały baloty z sianem, policjanci zareagowali użyciem gazu. Według przemawiającego na sobotnim wiecu, jeden z liderów protestu mógł być celowym prowokatorem, sugerując rolnikom wejście do urzędu, miał dać policji pretekst do rozprawienia się z rolnikami.

 

Więcej na naszym materiale, w którym pokazujemy też jak wyglądał protest, który odbył się równo dwa lata wcześniej, gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Jak się okazuje postulaty wtedy były takie same, również nie chciano wpuścić rolników do Urzędu Wojewódzkiego.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu