Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS zmniejszył liczbę szefów w regionach. Toruń znajdzie się pod Bydgoszczą

PiS zmniejszył liczbę szefów w regionach. Toruń znajdzie się pod Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 grudzień 2023 00:29

Organizacja struktury partyjnej Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zmieniała się dość często – przez długi lata strukturą polityczną zarządzano w oparciu o pełnomocników/prezesów w okręgach odpowiadajacych okręgom wyborczym do Sejmu RP, czyli w kujawsko-pomorskim były to okręgi bydgoski oraz toruńsko-włocławski. Przed wyborami parlamentarnymi zwiększono liczbę okręgów opierając się na strukturze senackiej, w ostatnich dniach zapadła decyzja o 17 okręgach, które odzwierciedlają województwa oraz osobno Warszawę.

W strukturze okręgów opierających się na okręgach do Sejmu, w okręgu bydgoskim, przez ostatnie lata obowiązki najpierw pełnomocnika a później prezesa pełnił były poseł Tomasz Latos. Przed wyborami parlamentarnymi zwiększono liczbę okręgów – Latos odpowiadał dalej za północną część okręgu z Bydgoszczą, natomiast pełnomocnikiem okręgu inowrocławskiego został poseł Bartosz Kownacki.

 

Władze PiS uznały, że tamta struktura się nie sprawdziła, zatem w skali kraju jest teraz tylko 17 okręgów, w tym całe województwo kujawsko-pomorskie jest jednym okręgiem. Pełnomocnikiem tych struktur został były minister, poseł Łukasz Schreiber. W dużej mierze zatem on będzie podejmował decyzje związane z wyborami samorządowymi w naszym województwie, w tym też do Sejmiku Województwa.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu