Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo raz kolejny w przetargu na odbiór odpadów dla jednego sektora jest drogo

Po raz kolejny w przetargu na odbiór odpadów dla jednego sektora jest drogo

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 październik 2023 17:01

W poniedziałek informowaliśmy, że w niemal wszystkich sektorach w Bydgoszczy wybrano już firmy, które będą realizowały to zadanie od 2024 roku, przetarg unieważniono jedynie dla sektora VII (Górzyskowo i Szwederowo), bo zaproponowane oferty były za drogie. Dzisiaj mieliśmy ponowne otwarcie ofert dla tego sektora i nadal jest drogo. Jeżeli wykonawcy nie zmniejszą oczekiwań, wówczas wyjściem może być podniesienie opłaty dla mieszkańców.

W pozostałych sektora, gdzie wybrano już firmy często zaproponowane oferty były niższe niż przewidziany budżet. W 6 na 8 rozstrzygniętych sektorów wybrano ofertę miejskiej spółki ProNatura, w dwóch sektorach wygrał Remondis. No i pozostaje jeszcze do rozstrzygnie sektor VII.

 

W drugim przetargu zaproponowane stawki są nawet wyższe niż w pierwszym postępowaniu. Miejska ProNatura zaproponowała prawie 23 mln zł, do przetargu przystąpił też Remondis, który zaoferował ponad 26 mln zł. Ratusz zaplanował na ten sektor niewiele ponad 17 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu