Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce mogą zniknąć darmowe big bagi

Wkrótce mogą zniknąć darmowe big bagi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 luty 2023 06:48

Raz w roku każdy właściciel nieruchomości, w której mieszkają osoby zarejestrowane w systemie gospodarki odpadami, mogą bezpłatnie uzyskać big bag na odpady budowlane, który zapełniony również jest odbierany. W środę radni wyrazili intencję, aby w niedalekiej przyszłości zrezygnować z tej usługi, w zamian mieszkańcy mogliby przywozić większą liczbę odpadów budowlanych do PSZOK.

Likwidacja big bag może budzić pewne kontrowersje, rezygnacja z nich ma jednak zmniejszyć koszty systemu gospodarki odpadami. Wkrótce zostanie ogłoszony nowy wieloletni przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców, z uwagi na wysoką inflację w kraju również ta usługa może podrożeć, stąd też ratusz chce zrezygnować big bagów, które nie są wymogiem ustawowym, a dodatkową usługą jaka była świadczona w Bydgoszczy.

 

Nie oznacza to jednak, że należy szybko pobierać teraz big bag, póki jest to możliwe, bowiem w tym roku najprawdopodobniej te zmiany nie wejdą w życie. Środowa uchwała radnych nie wchodzi jeszcze w życie, bowiem ustawa wymaga uzgodnienia zasad odbioru odpadów z Sanepidem. Podjęta w środę uchwała pozwala skierować ją do uzgodnień z Sanepidem. Po tym jak służby sanitarne pozytywnie ją zaopiniują, to powróci ona do Rady Miasta, która dopiero wtedy będzie mogą ją ostatecznie uchwalić.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu