Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd października będą cięcia w komunikacji miejskiej. To efekt brak kadrowych w MZK

Od października będą cięcia w komunikacji miejskiej. To efekt brak kadrowych w MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 wrzesień 2022 09:21

Właściwie od lipca otrzymywaliśmy sygnały, że nie wszystkie kursy realizowane przez MZK są wykonywane, nieoficjalnie dowiadywaliśmy się, że wynika to z braków kadrowych. Wczoraj ZDMiKP potwierdził, że jest problem i od kilku do kilkunastu dziennie kursów nie jest wykonywanych. Jednocześnie pojawiła się zapowiedź korekty rozkładów jazdy od października.

W związku z nierealizowaniem przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne (MZK) usługi przewozowej na poziomie zapisanym w umowach, doszło w ostatnim czasie do znacznego spadku jakości usług przewozowych na terenie Miasta Bydgoszczy – poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - W związku z powyższym ZDMiKP podjął działania w celu dostosowania rozkładów jazdy do rzeczywistych, (zgłaszanych przez Zarząd MZK), możliwości kadrowych MZK.

 

Na dzisiaj wiemy jednak tylko tyle, że od 1 października będzie korekta rozkładów jazdy, z mniejszą liczbą kursów. Na dzisiaj ZDMiKP nie zdradza jednak szczegółów i jak uciążliwe dla pasażerów będą to zmiany.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu