Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz przymierza się do udzielenia wsparcia finansowego dla Krzemieńczuka i Czerkasów

Bydgoszcz przymierza się do udzielenia wsparcia finansowego dla Krzemieńczuka i Czerkasów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 marzec 2022 00:21

Uchwalona przed dwoma tygodniami przez parlament specustawa ułatwia przekazywanie pomocy finansowej przez polskie samorządy, samorządów z innych państw. Te przepisy powstały z myślą o objętej wojną Ukrainie. Jest wstępny plan, aby Bydgoszcz do dwóch miast partnerskich w Ukrainie przekazała po 100 tys. zł.

Pomoc finansowa wciąż jest najbardziej trafną, bowiem w przeciwieństwie do pomocy rzeczowej nie ma problemów logistycznych z jej dostarczeniem oraz ryzyk z tym związanych. W porządku obrad środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy znajduje się punkt w sprawie przekazania po 100 tys. zł pomocy dla Krzemieńczuka i Czerkas. Są to kwoty symboliczne więc nie powinny w sposób odczuwalny obciążyć bydgoskich finansów. Póki co Krzemieńczuk i Czerkasy są oddalone od linii frontu, mieszkańcy żyją jednak w poczuciu zagrożenia, że w niedalekiej przyszłości mogą spotkać ich miasta bombardowania.

 

Jednocześnie wciąż trwa internetowa zbiórka koordynowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy – do tej pory bydgoszczanie wpłacili prawie 48 tys. zł.

 

Do obu miast z Bydgoszczy jechała też pomoc humanitarna. Do tej pory ukraińskie portale poinformowały, że do Winnicy dotarło z Bydgoszczy ponad 45 ton. pomocy humanitarnej. Następnie z Winnicy były dystrybuowane na linie frontu m.in. do Kijowa i Charkowa.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 
 
 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu