Jesteś tutaj: HomeMagazynPomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 25 luty 2022 22:22

Na niniejszej stronie będziemy publikować informacje praktyczne dotyczące pomocy dla przybyszów z Ukrainy. Pomoc uciekającym przed wojną będzie sporym wyzwaniem dla samorządów i państwa polskiego, stąd też kluczowe będzie wsparcie obywatelski mieszkańców. Poniżej prezentujemy informacje o inicjatywach skoordynowanych na różnych szczeblach.

Jak możesz pomóc:

 

-Wpłacając na zbiórkę organizowaną przez wyspecjalizowaną fundację EMIC pod linkiem:

https://zrzutka.pl/z/fundacjaemic

 

Wesprzeć finansowo armię ukraińską - w sprawnych wpłatach z Polski pomaga Bank Gospodarstwa Krajowego, o czym szerzej piszemy:

https://portalkujawski.pl/magazyn/item/22164-polski-bank-umozliwia-latwe-przelewanie-pieniedzy-bezposrednio-armii-ukrainskiej

 

 Bydgoszcz

- Wpłacając na zbiórkę na rzecz Krzemieńczuka i Czerkasy (miast partnberskich Bydgoszczy na Ukrainie) organizowaną przez TMMB i Urząd Miasta:

https://zrzutka.pl/z579zs

 

- Wpłacając na zbiórkę na rzecz stazów taktycznych dla ukraińskiej armi organizowanej przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Collegium Medicum:

https://zrzutka.pl/8zkukc

 

- Zawożąc dary do punktów pomocowych:

Polski Czerwony Krzyż – Magazyn darów znajduje się przy ul. Warmińskiego 10. Przyjmowanie i wydawanie darów od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 15.

 

Stowarzyszenie „Dzięki Wam” – Magazyn darów znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 32, wejście od ul. Granicznej lub Jasnej. Od poniedziałku do piątku od 10.00 do 14.00.

 

Bydgoszcz Pomaga Ukrainie – Magazyn ul. Gdańska 138 (były sklep Akpol) oraz ul. Jackowskiego 30 - informacje o godzinach otwarcia: https://www.facebook.com/BydgoszczPomagaUkrainie/

 

Caritas Diecezji Bydgoskiej:

W dni powszednie zbiórka odbywa się w Wyższym Seminarium Duchownym przy ulicy Grodzkiej w godzinach 8:00-18:00

W soboty w tym samym miejscu w godzinach 10:00 - 14:00

 

- Artykułu medyczne oraz materiały opatrunkowe można dostarczać do Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum przy ulicy Kurpińskiego 19


-Warto zapoznać się też ze specjalnym serwisem uruchomionym przez Urząd Miasta Bydgoszczy:
https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoszcz-pomaga-ukrainie/

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

    Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

  • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

    Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu