Jesteś tutaj: HomeMagazynPomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn piątek, 25 luty 2022 22:22

Na niniejszej stronie będziemy publikować informacje praktyczne dotyczące pomocy dla przybyszów z Ukrainy. Pomoc uciekającym przed wojną będzie sporym wyzwaniem dla samorządów i państwa polskiego, stąd też kluczowe będzie wsparcie obywatelski mieszkańców. Poniżej prezentujemy informacje o inicjatywach skoordynowanych na różnych szczeblach.

Jak możesz pomóc:

 

-Wpłacając na zbiórkę organizowaną przez wyspecjalizowaną fundację EMIC pod linkiem:

https://zrzutka.pl/z/fundacjaemic

 

Wesprzeć finansowo armię ukraińską - w sprawnych wpłatach z Polski pomaga Bank Gospodarstwa Krajowego, o czym szerzej piszemy:

https://portalkujawski.pl/magazyn/item/22164-polski-bank-umozliwia-latwe-przelewanie-pieniedzy-bezposrednio-armii-ukrainskiej

 

 Bydgoszcz

- Wpłacając na zbiórkę na rzecz Krzemieńczuka i Czerkasy (miast partnberskich Bydgoszczy na Ukrainie) organizowaną przez TMMB i Urząd Miasta:

https://zrzutka.pl/z579zs

 

- Wpłacając na zbiórkę na rzecz stazów taktycznych dla ukraińskiej armi organizowanej przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Collegium Medicum:

https://zrzutka.pl/8zkukc

 

- Zawożąc dary do punktów pomocowych:

Polski Czerwony Krzyż – Magazyn darów znajduje się przy ul. Warmińskiego 10. Przyjmowanie i wydawanie darów od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 15.

 

Stowarzyszenie „Dzięki Wam” – Magazyn darów znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 32, wejście od ul. Granicznej lub Jasnej. Od poniedziałku do piątku od 10.00 do 14.00.

 

Bydgoszcz Pomaga Ukrainie – Magazyn ul. Gdańska 138 (były sklep Akpol) oraz ul. Jackowskiego 30 - informacje o godzinach otwarcia: https://www.facebook.com/BydgoszczPomagaUkrainie/

 

Caritas Diecezji Bydgoskiej:

W dni powszednie zbiórka odbywa się w Wyższym Seminarium Duchownym przy ulicy Grodzkiej w godzinach 8:00-18:00

W soboty w tym samym miejscu w godzinach 10:00 - 14:00

 

- Artykułu medyczne oraz materiały opatrunkowe można dostarczać do Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum przy ulicy Kurpińskiego 19


-Warto zapoznać się też ze specjalnym serwisem uruchomionym przez Urząd Miasta Bydgoszczy:
https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/bydgoszcz-pomaga-ukrainie/

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu