Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze głównym centrum logistycznym pomocy dla Ukrainy

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze głównym centrum logistycznym pomocy dla Ukrainy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 luty 2022 12:26

Chęć wysyłania darów na Ukrainę wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego jest ogromna, problemem jest już jednak dostarczenie pomocy rzeczowej po ukraińskiej stronie granicy, gdzie trwają działania wojenne. Odpowiedzialność za dostarczanie pomocy na terytorium Ukrainy biorą na siebie polskie służby państwowe – wymaga to jednak odpowiedniej koordynacji z inicjatywami oddolnymi.

 

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, po rozmowach z prezydentem Bydgoszczy zdecydował, że Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślecinku - Tam będzie zwożona potrzebna pomoc humanitarna z 23 punktów utworzonych w punktach powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego – wyjaśnia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Do tych 23 punktów pomoc humanitarną mogą dostarczać mieszkańcy regionu, służby wojewody wraz z Wojskami Obrony Terytorialnej i strażakami będą je przewozić do Bydgoszczy, skąd będą z kolei wysyłane transporty bezpośrednio do strefy przygranicznej.

 

Część Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego zajmują też bydgoscy wolontariusze, którym pomoc humanitarną mogą dostarczać mieszkańcy Bydgoszczy. W niedziele działali oni jeszcze w Młynach Rothera – o czym przygotowaliśmy reportaż – ale okazało się, że Młyny są zbyt małe do skali potrzeb. Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze dysponuje do tego dogodnymi warunkami.

 


Informacje jak  pomóc Ukraińcom - Pomoc  dla Ukrainy

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ - https://www.portalkujawski.pl/UKRAINA.pdf

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu