Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProtest rolników nie sparaliżował Bydgoszczy

Protest rolników nie sparaliżował Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 luty 2022 14:07

W środę przed godziną 12 do Ronda Grunwaldzkiego dojechały pierwsze ciągniki rolnicze, które chwilę później zablokowały w praktyce ruch na Focha od skrzyżowania z Warmińskiego po Jagiellońską do Ronda Jagiellonów. Ruch wznowiono dopiero po godzinie 16.

Wyłączenie tego odcinka z ruchu w praktyce wymusiło przerzucenie ruchu czy to ulicę Poznańską oraz od Węzła Zachodniego na trasę W-Z. Dla kierowców były to uciążliwości, tak samo dla pasażerów komunikacji autobusowej. Tramwaje z małymi zamieszaniami funkcjonowały w miarę normalnie. Jak się jednak okazuje Bydgoszcz znacznie bardziej się wczoraj jednak nie zakorkowała.

 

Poziom kongestii, według aplikacji Traffic Index wyniósł 41% w godzinach 15-16. Przypomnijmy – kongestia to czas o jaki wydłuża się nasza podróż z powodu korków. Dzień wcześniej (wtorek) było to 38%, natomiast w poniedziałek 37%. Wzrost jest widoczny, ale niewielki. Znacznie bardziej uciążliwe dla kierowców potrafią być niekiedy remonty, chociażby w grudniu wymiana nawierzchni na moście św. Antoniego.

 

Dla porównania, równo przed rokiem poziom kongestii w Bydgoszczy przekraczał 50%, wówczas mieliśmy pierwsze dni po zamknięciu Mostu Uniwersyteckiego. Dzisiaj po tym moście możemy jeździć, dodatkowo sporo zrobiło też oddanie do użytku obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu