Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProtest rolników nie sparaliżował Bydgoszczy

Protest rolników nie sparaliżował Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 luty 2022 14:07

W środę przed godziną 12 do Ronda Grunwaldzkiego dojechały pierwsze ciągniki rolnicze, które chwilę później zablokowały w praktyce ruch na Focha od skrzyżowania z Warmińskiego po Jagiellońską do Ronda Jagiellonów. Ruch wznowiono dopiero po godzinie 16.

Wyłączenie tego odcinka z ruchu w praktyce wymusiło przerzucenie ruchu czy to ulicę Poznańską oraz od Węzła Zachodniego na trasę W-Z. Dla kierowców były to uciążliwości, tak samo dla pasażerów komunikacji autobusowej. Tramwaje z małymi zamieszaniami funkcjonowały w miarę normalnie. Jak się jednak okazuje Bydgoszcz znacznie bardziej się wczoraj jednak nie zakorkowała.

 

Poziom kongestii, według aplikacji Traffic Index wyniósł 41% w godzinach 15-16. Przypomnijmy – kongestia to czas o jaki wydłuża się nasza podróż z powodu korków. Dzień wcześniej (wtorek) było to 38%, natomiast w poniedziałek 37%. Wzrost jest widoczny, ale niewielki. Znacznie bardziej uciążliwe dla kierowców potrafią być niekiedy remonty, chociażby w grudniu wymiana nawierzchni na moście św. Antoniego.

 

Dla porównania, równo przed rokiem poziom kongestii w Bydgoszczy przekraczał 50%, wówczas mieliśmy pierwsze dni po zamknięciu Mostu Uniwersyteckiego. Dzisiaj po tym moście możemy jeździć, dodatkowo sporo zrobiło też oddanie do użytku obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu