Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpór sądowy miasta z nauczycielami kosztował tysiące

Spór sądowy miasta z nauczycielami kosztował tysiące

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 luty 2022 00:20

Nauczycielom szkół specjalnych za pracę w szkodliwych warunkach przysługują dodatki na poziomie 20%-30%. Podległe ratuszowi szkoły zawiesiły te dodatki za okres nauczania zdalnego. Część nauczycieli z Zespołu Szkół nr 30 poszło do sądu, jesienią zapadły dla nich korzystne wyroki, co oznacza, że te dodatki dostaną. Miasto zapłaci natomiast koszty sądowe.

Spór dotyczył w sumie kwoty ponad 2,6 mln zł (ratusz po przegranych sprawach postanowił wyrównać zaległe dodatki wszystkim nauczycielom, nie tylko tym co poszli do sądu0, do tego dochodzi prawie 100 tys. zł z tytułu odsetek dlatego, że miasto nie rozliczyło tego w terminie.

 

Radny Paweł Bokiej wniósł interpelację o przedstawienie kosztów sądowych jakie poniosło miasto z racji udziału w tym sporze. Ponad 16 tys. zł wydano na prawników, do tego dochodzą inne opłaty sądowe, które przekroczyły 3 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu