Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski sąd zdecydował, że Wojciech O. najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie

Bydgoski sąd zdecydował, że Wojciech O. najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 luty 2022 18:46
Bydgoski sąd zdecydował, że Wojciech O. najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie Fot: YouTube

W sobotę na płycie Starego Rynku odbył się więc antyszczepionkowców, w czasie którego najbardziej wyraziście wypowiadał się patostreamer Wojciech O., który zapowiadał tworzenie ,,list śmierci” parlamentarzystów, którzy poprą procedowaną wczoraj ustawę przeciwdziałającą rozpstrzestrzenianiu się COVID-19 (Sejm projekt odrzucił) oraz zapowiadał, że osobiście będzie zabija posłów. We wtorek Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował, że przynajmniej najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Wojciecha O. policja zatrzymała w poniedziałek pod Warszawą. Został przewieziony do Bydgoszczy, gdzie we wtorek prokuratura postawiła mu zarzuty nawoływania do popełnienia przestępstwa oraz próbę wpłynięcia na organ administracji państwowej (w tym wypadku parlament) poprzez groźbę. Za te zarzuty grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności, ale prokuratura nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów.

 

Dzisiaj Sąd Okręgowy przychylił się do wniosku prokuratury o jego tymczasowy 2-miesięczny areszt. Po 2-miesiącach prokuratura będzie mogła wnioskować do sądu o jego przedłużenie. Wojciech O. był już zatrzymany w listopadzie po zorganizowaniu antysemickiej, nawołującej do nienawiści manifestacji w Święto Niepodległości w Kaliszu. Wówczas sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie, ale wyszedł po kilku tygodniach za kaucją. Z uwagi na to, że niedługo po tym dopuszcza się kolejnych znamion przestępstwa, teraz nie może specjalnie liczyć za zwolnienie za kaucją.

 

Prokuratura nie wyklucza, że w związku z sobotnimi wydarzeniami zarzuty mogą usłyszeć też inne osoby. Groźby śmierci skandował bowiem także tłum zgromadzonych kilkudziesięciu osób.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu