Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMannheim po pierwszym finale WOŚP. Dużo akcentów bydgoskich

Mannheim po pierwszym finale WOŚP. Dużo akcentów bydgoskich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 luty 2022 15:30
W Mannheim finał odbywał się on-line W Mannheim finał odbywał się on-line

W niedzielę 30 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz zagrała w niemieckim Mannheim. Niemcom wspieranie WOŚP tak się spodobało, że zapowiedziano już przyłączenie się do 31. Finału w 2023 roku. Pisząc o zaangażowaniu Mannheim w WOŚP nie sposób nie zauważyć bydgoskich akcentów.

Od 30 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera polskie szpitale, stąd też datki Mannheim zasilą polską służbę zdrowia. Z uwagi na pandemię Finał WOŚP w Mannheim odbywał się on-line, a w jego organizację włączyło się około 40 wolontariuszy. Finał rozpoczęła miejska radna Nina Wellenreuther. Padła też zapowiedź o chęci zaangażowania tej społeczności w kolejny finał za rok. Jest nadzieja, że sytuacja epidemiczna pozwoli zorganizować to w zupełnie innej formule.

 

- Bydgoszcz i Mannheim już od 30. lat są miastem partnerskim – podkreślała radna Nina Wellenreuther – Udało nam się w pandemii dokonać czegoś niezwykłego. W bydgoskim BWA zorganizowano wystawę, gdzie udało się stworzyć i w Bydgoszczy i w Mannheim wystawę, która została wymieniona. Również kontakty na płaszczyźnie młodzieżowej istniały i są coraz silniejsze. Dobrze, że jako ludzie mimo pandemii potrafimy działać.

Władze Mannheim na licytacje przekazały czerwone serduszko.

 

Szczególną rolę odegrało w tym przedsięwzięciu Polsko-Niemieckie Towarzystwo Mannheim-Ludwigshafen, bowiem wielu mieszkańców tego miasta ma polskie korzenie. Ta organizacja zabiega o bliskie relacje Mannheim z Bydgoszczą. Wspomnieć warto, że przed rokiem Polsko-Niemieckie Towarzystwo Mannheim-Ludwigshafen wysłało do Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy w darze 50 tys. maseczek.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

 • Czerwiec był ,,ekstremalnie ciepły”

  Był to trzeci najcieplejszy czerwiec w XXI wieku w Polsce, czwarty natomiast od 1951 roku (gdy prowadzone są pomiary) – wynika z raportu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia temperatura w czerwcu wyniosła 18,6 stopnia Celsjusza i była o 1,8 stopnia powyżej normy.

Wiadomości z regionu