Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie lotnisko najwięcej straciło pod tym względem w pandemii

Bydgoskie lotnisko najwięcej straciło pod tym względem w pandemii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 luty 2022 06:35
Bydgoskie lotnisko najwięcej straciło pod tym względem w pandemii Fot: PLB

W 2021 roku w stosunku do 2019 roku (okresu przed pandemią) polskie lotniska wykonały o 33% mniej operacji – wynika z raportu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Największą procentową stratę odnotował Port Lotniczy Bydgoszcz – spadek o 51% operacji. Raport PAŻP nie odnosi się jednak już do konkretnej liczby pasażerów.

O pasażerach będziemy mogli napisać dopiero za kilka tygodni, gdy swój raport opublikuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. PAŻP analizuje jednie operacje lotnicze. Najmniejszą stratę jeżeli chodzi o stosunek lat 2021 i 2019 odnotowało lotnisko w Łodzi – 16%, przy czym jest to lotnisko obecnie w dużej mierze specjalizujące się w transporcie towarów CARGO, a liczba pasażerów w poprzednich latach była znacznie niższa niż w Bydgoszczy.

 

W Porcie Lotniczym Bydgoszcz wykonano w 2021 roku 2,1 tys. operacji, gdy w 2019 roku było to ponad ,4,4 tys. Jeżeli porównamy rok 2021 do 2020 to mamy wzrost o dokładnie 70 operacji.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu