Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW reprezentacyjnym miejscu Bydgoszczy będą się kształcić pielęgniarki

W reprezentacyjnym miejscu Bydgoszczy będą się kształcić pielęgniarki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 grudzień 2021 16:57
W reprezentacyjnym miejscu Bydgoszczy będą się kształcić pielęgniarki Fot: Pit1233

Temat powołania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, w celu zwiększenia kształcenia kadry medycznej utkwił w politycznym pacie. Rozwijać będzie się natomiast inna uczelnia, która wkrótce nabędzie reprezentacyjny budynek przy ulicy Jagiellońskiej, na skrzyżowaniu z ulicami Mostową i Gdańską.

W ubiegłą środę Rada Miasta Bydgoszczy zgodziła się, aby budynek przy ulicy Jagiellońskiej 2, kojarzony gównie za sprawą działającej tu w przeszłości dyskoteką ,,Savoy” zakupiła Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Uczelnia ta zwróciła się do władz Bydgoszczy z ofertą kupna budynku za 11 mln i 400 tys. zł. Budynek ma służyć rozwojowi możliwości dydaktycznych tej szkoły.

 

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu,co prawda nie ma uprawnień do kształcenia lekarzy, ale skupia się na kształceniu pielęgniarek, kosmetologów i fizjoterapeutów. Szczególnie brak pielęgniarek jest dostrzegalny w polskim systemie ochrony zdrowia, na pacjenta przypada ich jeden z najniższych wskaźników w Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu