Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Markwarta ma być bezpieczniej

Na Markwarta ma być bezpieczniej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 grudzień 2021 00:45
Na Markwarta ma być bezpieczniej OpenStreetMaps

W październiku informowaliśmy, że rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola przy ulicy Markwarta złożyli petycję, w której domagają się poprawy bezpieczeństwa przy tej ulicy. Jest to ulica jednokierunkowa z dwoma pasami ruchu, przez co wielu kierowców lubi przyśpieszać. Nie idzie to już jednak w parze z bezpieczeństwem pieszych.

Prezydent petycję rozpatrzył i w uzgodnieniu z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej , w konsultacji z ze specjalnym zespołem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego wypracowano pewną koncepcję działania.

 

W obrębie przejścia dla pieszych planuje się zawężenie przekroju jezdni. Ma to działać psychologicznie na kierowców, którzy mając mniej miejsca powinni jeździć wolniej. Ma się to odbyć poprzez montaż fizycznych elementów, które zwężą przekrój – mogą być to pachołki, czy fizyczne separatory ruchu.

 

Na wiosnę przy okazji zmian w strefie płatnego parkowania powinno zostać też przeniesione parkowanie na jezdnie, co ma z kolei poprawić widoczność pieszych przez kierowców.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu