Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa kilka miesięcy połączenie kolejowe Bydgoszcz - Chełmża będzie zawieszone

Na kilka miesięcy połączenie kolejowe Bydgoszcz - Chełmża będzie zawieszone

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 listopad 2021 12:18

Wszystko wskazuje na to, że na najbliższy rok przewoźnik Arriva wycofa się z województwa kujawsko-pomorskiego. Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że rozmowy o powierzeniu przewozów do grudnia 2022 roku z tym przewoźnikiem nie przynoszą pozytywnych skutków, dlatego linie spalinowe ma przejąć Polregio. Wywoła to jednak pewne perturbacje.

Polregio nie posiada taboru, aby od 12 grudnia przejąć linie spalinowe, dlatego na trasie Bydgoszcz - Chełmża pociągi zastąpią autobusy. Jest plan, aby Polregio uruchomiło pociągi na tej trasie od kwietnia. Marszałek Całbecki poinformował o toczących się rozmowach tego Polregio z SKPL w sprawie wypożyczenia taboru.

 

Przypomnijmy - Zarząd Województwa chce powierzyć przezowy od 12 grudnia 2021 roku do grudnia 2022 roku w trybie awaryjnym. Ma to związek z faktem, że nie uda się do 12 grudnia, gdy kończą się dotychczasowe umowy rozstrzygnąć przetargu wieloletniego na obsługę połączeń do 2030 roku. 

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu