Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoszmar na Osowej Górze dobiegł końca. Buspas oddany

Koszmar na Osowej Górze dobiegł końca. Buspas oddany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 listopad 2021 00:01
Koszmar na Osowej Górze dobiegł końca. Buspas oddany Fot: UMB

Budowa buspasa wzdłuż ulicy Kolbego rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku, pierwotnie planowany termin ukończenia tej inwestycji to był czerwiec ubiegłego roku (budowa miała ruszyć szybciej). Ostatecznie półtora roku później władze Bydgoszczy mogą się pochwalić zakończeniem tej inwestycji. Dla mieszkańców Osowej Góry to powód do ulgi.

Ostatnie miesiące na Kolbego płynęły pod znakiem utrudnień jakie niosły prace budowlane, a szła za nimi reorganizacja ruchu, wprowadzenie objazdów, czy ruch rotacyjny, dla kierowców oznaczające korki. Teraz powinno być już jednak lepiej niż przed inwestycją.

 

Wpływ na opóźnienia miał szereg komplikacji – miejskie wodociągi przy tej okazji zbudowały podziemny zbiornik retencyjny, co jednak wpłynęło na harmonogram inwestycji drogowej. Do tego mamy pandemię COVID-19, która zdaniem wykonawcy wpłynęła negatywnie na proces inwestycyjny.

 

Oprócz buspasa, który usprawni dojazd komunikacją publiczną z Osowej Góry do centrum powstała również droga wydzielona dla rowerów. Koszt inwestycji to 11 mln zł, zadanie doinwestowała Unia Europejska. Buspas powstał na odcinku 800 metrów pomiędzy ulicą Kormoranów a skrzyżowaniem z ulicą Grunwaldzką.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu