Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad połowa pracowników Opery i Filharmonii na płacy minimalnej. Radni zagłosują dzisiaj nad podwyżkami, ale dla siebie

Ponad połowa pracowników Opery i Filharmonii na płacy minimalnej. Radni zagłosują dzisiaj nad podwyżkami, ale dla siebie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 listopad 2021 10:16

W Operze Nova i w Filharmonii Pomorskiej trwa spór zbiorowy pomiędzy pracownikami i pracodawcom, przedmiotem sporu są niskie płace. Dzisiaj radni województwa będą głosować natomiast nad podwyżkami diet dla siebie, choć pełnienie mandatu to funkcja społeczna, a dieta jedynie jest dodatkiem do pensji.

Dzisiaj radni Sejmiku Województwa nie będą się zajmować sytuacją pracowników tych instytucji kultury, natomiast mają głosować nad podwyższeniem dla siebie diet o przęsło tysiąc złotych. Jeżeli proponowana przez przewodniczącą Elżbietę Piniewską uchwała przejdzie to uposażenie szeregowego radnego wzrośnie do przeszło 3,5 tys. zł. Piniewska jako przewodnicząca zarobi prawie 4,3 tys. - maksimum na jakie pozwala prawo.

 

Jak się dowiadujemy ponad 60 procent pracowników Opery Nova nie zarabia nawet płacy minimalnej, otrzymają ja dzięki dodatkowo wyrównawczemu. Po nowym roku, gdy płaca minimalna wzrośnie do 2 tys. na rękę, ten współczynnik wzrośnie do ponad 80 procent.  Podobna sytuacja jest w Filharmonii Pomorskiej.

 

Jak się dowiadujemy od związków zawodowych, na dzisiejszą sesję nie zaproszono partnerów społecznych.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu