Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska kupuje nowe samochody. Mają być hybrydowe

Straż Miejska kupuje nowe samochody. Mają być hybrydowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 listopad 2021 17:37

Wdrażanie elektromobilności w zakresie ekologicznych samochodów w Bydgoszczy na dobre się nie rozpoczęło. Sytuacja na rynkach energii sprawiła, że w najbliższych latach nie zobaczymy elektrycznych autobusów, jest szansa natomiast, że pojawią się hybrydowe radiowozy w Straży Miejskiej.

 

Urząd Miasta prowadzi obecnie zamówienie przetargowe na dostawę 2 samochodów dla Straży Miejskiej, które mają mieć napęd hybrydowy – czyli posiadać silnik benzynowy oraz silnik elektryczny. Samochody mają mieć srebrny lakier oraz być dostosowane do statusu pojazdu uprzywilejowanego. Każdy z pojazdów musi mieć przynajmniej 120 koni mechanicznych.

 

Wykonawca zamówienia powinien też zapewnić na terenie Miasta Bydgoszczy, ewentualnie w którejś z gmin ościennych serwis. Czas gwarancji będzie jednym z dwóch kluczowych kryteriów przy wyborze najkorzystniejszej oferty, obok najniższej ceny.

 

Na poniedziałek 8 listopada planowane jest otwarcie ofert w tym przetargu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu