Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPomnik na Skwerze Leszka Białego ma zniknąć do końca listopada

Pomnik na Skwerze Leszka Białego ma zniknąć do końca listopada

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 listopad 2021 07:44

Pomysł likwidacji pomnika w kształcie trójnogu na Skwerze Leszka Białego krytykuje część organizacji społecznych, oczekując jego naprawy, jeżeli grozi on katastrofą budowlaną. Urząd Miasta nadal stoi jednak na stanowisku, że pomnik nadaje się do rozbiórki, jak się dowiadujemy, uzgodniono, że ma to nastąpić do końca listopada, czyli w ciągu najbliższego miesiąca.

Uwagę na zły stan monumentu miał wyrazić Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, w wyniku czego pomnik został ogrodzony, aby uniemożliwić bezpośrednie podchodzenie pod niego. Ratusz szacując koszty ewentualnej naprawy uznało, że bardziej opłaca się jego rozbiórka, dlatego ogłoszono postępowanie przetargowe.

 

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz informuje, że umowę z wykonawcą już zawarto i ma zostać zrealizowana najpóźniej do 30 listopada. Za rozbiórkę pomnika Bydgoszcz zapłaci prawie 48 tys. zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu