Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBlisko 10 mln zł straty lotniska w 2020 roku

Blisko 10 mln zł straty lotniska w 2020 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 listopad 2021 00:19

Port Lotniczy Bydgoszcz opublikował sprawozdanie finansowe za 2020 rok – wynika z niego, że strata finansowa wynosi prawie 9,6 mln złotych i jest najwyższa od 2017 roku, gdy strata portu wyniosła prawie 9,9 mln zł. Główna przyczyna pogorszenia wyniku finansowego w stosunku do 2019 roku to spadek wpływów ze sprzedaży.

W 2020 roku na sprzedaży usług Port Lotniczy Bydgoszcz zarobił nieco ponad 13,2 mln zł, gdy rok wcześniej było to prawie 19,4 mln zł. Udało się co prawda w ubiegłym roku koszty działalności operacyjnej obniżyć do 24,3 mln zł z ponad 29,7 mln zł, ale ostateczny rozrachunek to wyższa strata operacyjna o około 1,8 mln zł niż to było w roku 2019, uznawanym za najlepszy w historii, za sprawą rekordowej liczby obsłużonych pasażerów.

 

Jesienią 2020 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na dokapitalizowanie lotniska przez Województwo Kujawsko-Pomorskie kwotą 12 mln zł. Również we wrześniu bieżącego roku przewidziano dokapitalizowanie lotniska, ale tym razem kwotą 3 mln zł.

 

W 2020 roku pierwsze tygodnie były dobre dla bydgoskiego lotniska, pozwalające myśleć nawet o próbie zbliżenia się do obsłużenia 0,5 mln pasażerów. Pandemia sprawiła, że w marcu loty zostały zawieszone – dopiero po kilku tygodniach powróciła częściowa siatka połączenia PLL LOT i RyanAir, aby późną jesienią znowu być zawieszona. Codzienne loty Lufthansy do Frankfurtu nie powróciły do dzisiaj.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu