Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska Hala Targowa ma być miejscem wyjątkowym w skali Polski

Bydgoska Hala Targowa ma być miejscem wyjątkowym w skali Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 październik 2021 18:20

Jesienią przyszłego roku powinniśmy móc skorzystać z przestrzeni w Hali Targowej przy ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy – w obiekcie planuje się kilka przestrzeni restauracyjnych, siedzibę browaru rzemieślniczego oraz trzy przestrzenie eventowe pozwalające na organizowanie mniejszych koncertów, czy np. spotkań autorskich z autorami książek. O szczegółach mówił dzisiaj Patryk Maćkowski, przedstawiciel operatora spółki Hala Targowa.

 

Wtorek był wyjątkowym dniem dla przywrócenia życiu Hali Targowej, bowiem prezydent Rafał Bruski przekazał Maćkowskiemu pozwolenie na budowę, czyli stworzenie całego ,,foodhallu”.

 

- Myślę, że będzie to piękne miejsce, które będzie tętniło życiem – zapowiada prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Chcemy wszyscy być z tego miejsca dumni


- Mam nadzieje, że na mapie Polski będzie to wyjątkowy ,,fothall” - podkreślał Maćkowski, dając do zrozumienia, że plan jest na miejsce naprawdę wyjątkowe - Głównym aspektem jest ,,foodhall” - jest to pierwszy moment wejścia to będzie przestrzeń gastronomiczna, sfera konsumpcji – wiele restauracji, kawiarni. My uzupełniamy tą przestrzeń o strefę handlowo-targową. Będzie też również bazar – taki eko-targ można powiedzieć.

 

Hala będzie miała trzy kondygnacje – parter z przestrzenią głównie restauracyjną i eventową oraz bazarkiem; piwnica z browarem rzemieślniczym, przestrzenią targową i małą przestrzenią eventową np. pod organizację degustacji wina. Nad parterem powstaje też antresola z planowanymi kawiarniami, być może pojawi się też mediateka, sale szkoleniowe, czy przestrzeń cooworkingowa. Dodatkowo będzie też przestrzeń na wschód hali, gdzie planowane są ogródki gastronomiczne. Wewnątrz hala ma pomieścić 250 gości na miejscach siedzących, drugie 250 planuje się na zewnątrz. Szerzej o koncepcji Maćkowskiego na materiale filmowym.

 

Wizualizacje:

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu