Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByć może wejściem w Emilianowo Sejmik Województwa zajmie się w listopadzie

Być może wejściem w Emilianowo Sejmik Województwa zajmie się w listopadzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 październik 2021 16:11
Być może wejściem w Emilianowo Sejmik Województwa zajmie się w listopadzie Wizualizacja autorstwa PKP

Do odbywającego się 11 października I Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku, zorganizowanego przez stowarzyszenie Nowy Bursztynowy Szlak, nawiązał na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radny Roman Jasiakiewicz. Radny poruszył w tym wystąpieniu także zgrzyty jakie się wówczas pojawiły, wskazując na potrzebę bliższej współpracy samorządów.

- Zwrócono także uwagę – najdelikatniej powiem jak to możliwe, inne słowa bardziej kategoryczne padały na konferencji z ust prezesa spółki – o nazwijmy to małej aktywności ze strony Zarządu Województwa – mówił w poniedziałek radny Roman Jasiakiewicz, podczas obrad Sejmiku Województwa.

 

W trakcie I Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku prezes spółki Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo wyraził się pozytywnie o współpracy z władzami Bydgoszczy, wyraził natomiast oczekiwanie, że Województwo Kujawsko-Pomorskie zaangażuje się bardziej aktywnie.

 

- Serdeczna prośba, aby Zarząd Województwa zechciał podjąć kroki, przewidzieć w przyszłorocznym budżecie środki, na ile będzie nas stać – wskazywał wczoraj Jasiakiewicz. Przypomnieć trzeba, że we wrześniu o przeanalizowanie wejścia do spółki przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, wniosła na wniosek Jasiakiewicza jedna z komisji.

 

- Pojawi się - myślę się - na najbliższej sesji – dał wstępną zapowiedź procedowania na propozycją, marszałek Piotr Całbecki - Sądzę musi poprzedzić musi spotkanie z prezesem. Żebyśmy porozmawiali realnie o kosztach i celach całej spółki, o harmonogramie realizacji. I obecność naszą uwarunkowali od postępów wdrażania tych celów.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu