Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDworzec Bydgoszcz Główna trafił na kartkę pocztową

Dworzec Bydgoszcz Główna trafił na kartkę pocztową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 październik 2021 15:14
Dworzec Bydgoszcz Główna trafił na kartkę pocztową Poczta Polska

W Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Rok Kolei, w ramach którego promowany jest transport kolejowy z uwagi na jego niskoemisyny charakter. Poczta Polska z okazji tego roku emituje okolicznościowe edycje kolekcjonerskie znaczków i kartek pocztowych, które poświęcone są kolei w Polsce. Ostatnio do obiegu trafiła unikalna kolekcja kartek pocztowych ,,Polskie dworce kolejowe”.

Seria przedstawia trzy budynki dworców: Bydgoszczy Głównej, a także dworców w Przemyślu i w Tarnowie. Wydana w nakładzie 8 tys. sztuk kartka poświęcona Bydgoszczy przedstawia budynek nowego dworca oraz fragment dworca wyspowego widziany z peronu. Kartka pocztowa do obiegu została wprowadzona 24 września.

 

 

Wcześniej Poczta Polska wraz z Urzędem Transportu Kolejowego wyemitowała kolekcjonerską serię kartek pocztowych i znaczków ,,Nowoczesny tabor kolejowy”. W tej serii obok logotypu ,,Europejskiego Roku Kolei” pojawiły się na kartkach pocztowych pociągi: PESA Dart oraz jeżdżący w barwach Polregio PESA ElfII. Elf i Dart pojawiają się też w kolekcjonerskiej edycji znaczków pocztowych.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu