Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTramwaje wrócą na Toruńską najprawdopodobniej do 2023 roku

Tramwaje wrócą na Toruńską najprawdopodobniej do 2023 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 październik 2021 13:06

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że sprawa odbudowy połączenia tramwajowego pomiędzy Rondem Bernardyński i Babią Wsią z uwagi na nowe problemy odsuwa się do nieokreślonego terminu. Nową informacją jest prawdopodobny termin brzegowy 2023 roku, jaki wskazuje zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, jako termin rozliczenia projektów z Unią Europejską.

Jeszcze na początku roku planowano przywrócić ruch tramwajowy na tym odcinku do początku roku szkolnego, co się nie udało. Przypomnijmy – 3 lata temu ruch tramwajowy został wstrzymany z powodu zapadania się gruntu z uwagi na nieudaną inwestycję developerską nad Brdą, w sąsiedztwie linii tramwajowej. Przebudowę układu torowego wymusiła również przebudowa Ronda Bernardyńskiego.

 

Z odpowiedzi na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha dowiadujemy się, że Miejskie Wodociągi i Kanalizacja mają wątpliwości co do stanu technicznego kolektora kanalizacji sanitarnej. Wymaga do przeprowadzenia dodatkowych analiz. Dopiero po rozstrzygnięciu tego problemu będzie można ogłosić przetarg na budowę brakującego fragmentu torowiska. Na dzisiaj nikt nie jest jednak wstanie założyć prawdopodobnego harmonogramu.

 

Natomiast zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, w odpowiedzi na tę informację wskazuje, że projekt w ramach którego ma powstać brakujące torowisko powinien być rozliczony do 2023 roku. Możemy uznać zatem ten termin jako brzegowy.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu