Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Mieszkańcy Bydgoszczy mają mieć prawo dostępu do cywilnych lotów

Olszewski: Mieszkańcy Bydgoszczy mają mieć prawo dostępu do cywilnych lotów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 wrzesień 2021 15:49
Olszewski: Mieszkańcy Bydgoszczy mają mieć prawo dostępu do cywilnych lotów Fot: PLB

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy wyrażał zdziwienie, że rząd planując budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego nie opracował wcześniej analiz, jakie będą tego skutki dla regionalnych lotnisk, w tym bydgoskiego. Docieramy do wypowiedzi przedstawiciela rządu, który wprost mówił o tym, że budowa CPK negatywnie uderzy w Port Lotniczy Bydgoszcz.

Minister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK przyznał to w czerwcu na konferencji w Urzędzie Wojewódzkim - Lotnisko w Bydgoszczy na dłuższą metę musi sobie znaleźć niszę, bo patrząc na jego usytuowanie geograficzne pewnie nigdy tutaj nie będzie rynku.


Horała wskazał na blisko położone lotnisko w Gdańsku i w Poznaniu, w strefie dojazdu do 2 godzin oraz przyznał, że w takiej samej strefie znajdzie się też CPK po zrealizowaniu komponentu kolei dużych prędkości. Z tego też powodu Horała sugeruje poszukanie bydgoskiemu lotnisku jakiejś niszy rynkowej np. towarowego cargo.

 

- To jest kwestia komfortu mieszkańców, którzy są coraz bardziej mobilni i mają prawo do tego, aby zgodnie ze światowymi standardami mieć dostęp również do cywilnych lotów – tak komentuje te słowa poseł Paweł Olszewski, którego o te przewidywania ministra Horały zapytaliśmy.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu