Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonferencja ekologiczna za pieniądze unijne tylko dla wybranych

Konferencja ekologiczna za pieniądze unijne tylko dla wybranych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 wrzesień 2021 00:03

W środę w jednym z bydgoskich hoteli Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zorganizowała konferencję poświęconą remediacji terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem. Konferencja jest częścią dofinansowanego z Unii Europejskiej projektu rekultywacyjnego, a została zrealizowana głównie w celu jego promocji, w ramach edukacji ekologicznej. Na konferencji nie byli jednak mile widziani krytycy RDOŚ.

Konferencja miała na celu promować projekt i ekologię, ale mało kto tak naprawdę wiedział i o niej oraz o formularzu rejestracyjnym. Jak się okazało, pewne osoby nawet wiedząc o konferencji, stały się persona non grata. Na konferencję nie wpuszczono bowiem Renaty Włazik, która zabiega na różnych forach o rekultywację terenów po Zachemie, ale także Marka Grabowicza aktywisty społecznego z Górzyskowa.

 

Pierwotnie miano podnosić aspekt, że sala konferencyjna jest pełna – Widząc to zaproponowałem, aby zamiast mojej osoby wpuścić panią Włazik, która reprezentuje mieszkańców terenów skażonych – mówi nam poseł Jan Szopiński z Lewicy, który był świadkiem jak ochrona nie chciała wpuścić Renaty Włazik. Parlamentarzysta przyznał, że organizatorzy na to się chcieli przystać.

 

Zdaniem posła w tej sprawie zadziwia to, że konferencja jest współfinansowana przez Unię Europejską.

 

Renata Włazik zaangażowanie RDOŚ w problematykę terenów po Zachemie ocenia negatywnie, w jej opinii działania są znacząco za małe wobec skali problemu.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu