Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,, Wolne media to absolutny fundament dla społeczeństw demokratycznych”

,, Wolne media to absolutny fundament dla społeczeństw demokratycznych”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 sierpień 2021 20:00

W środę Sejm najprawdopodobniej będzie głosował nad ustawą grupy posłów PiS, której wejście w życie wymusi zmianę właściciela telewizji TVN, bowiem amerykański koncert Discovery nie będzie mógł posiadać dalej większościowego pakietu udziałów. Dzisiaj natomiast w całej Polsce odbywały się wiece w obronie TVN i w obronie wolnych mediów. Również ponad sto osób zebrało się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy.

- Skąd Polak, my bydgoszczanie mamy wiedzieć co kto robi, co powiedział, co zamierza zrobić? Po prostu będziemy żyli w bańce tylko takiej jaką przygotują nam rzadzący krajem – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski kreśląc scenariusz, w którym Polacy będą uzależnieni od informacji podawane przez media zależne od polityków partii rządzącej.


W czasie bydgoskiego wiecu krytykowano też lokalnego posła Piotra Króla, który jest jednym z inicjatorów tej ustawy.

 

 

 

- Stoję tutaj dzisiaj bo tego wymaga przyzwoitość, bo nie wolno być obojętnym - mówił sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, Jakub Kościerzyński - Jako sędziowie wiemy doskonale jaką wartość ma wolnośc mediów, wolne media. Wolne media to absolutny fundament dla społeczeństw demokratycznych, dla państw demokratycznych i wreszcie dla demokratycznego państwa prawa.

 Zdaniem sędziego, jeżeli nie będzie wolnych mediów, to zabraknie przestrzeni do realizowania zapisanych w Konstytucji swobód obywatelskich do wolności wypowiedzi - Bez przestrzeni, w której można realizować wolność wypowiedzi, wolnośc słowa, te wolności zagwarantowane w artykule 54 nie będą mogły funkcjonować. To właśnie dzięki wolnym mediom możemy realizować swoje prawo do wypowiedzi, prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu