Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCztery firmy zainteresowane wożeniem bydgoszczan

Cztery firmy zainteresowane wożeniem bydgoszczan

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 sierpień 2021 14:44

Dzisiaj miało miejsce otwarcie ofert przetargu na obslugę wieloletnią11 linii pasażerskich w latach 2023-2030. Do końca przyszłego roku te linie obsługuje prywatny przewoźnik Irex-Trans, który wygrał poprzedni przetarg. Swoje oferty w tym przetargu zlożyło czterech przewoźników.

 

Najtańszą ofertę złożyła firma Mobilis z Warszawy, najdroższą dotychczasowy przewoźnik Irex-Trans w konsorcjum z partnerami. Druga najtańsza oferta należy do konsorcjum PKS-ów z Grodzisa Mazowieckiego i Gostynina. Dalej mamy ofertę MZK, które obsługuje większość linii w Bydgoszczy bezprzetargowo. MZK złożyło zatem tańszą ofertę od Irex-Trans.

 

Przetarg obejmuje obsługę następujących linii: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85. Operator będzie musiał posiadać przynajmniej 45 autobusów fabrycznie nowych, wyprodukowanych najpóźniej w 2022 roku. Będzie to zatem tabor nowy, ale nie zawarto w specyfikacji przetargowej wymogu, aby był on elektromobilny. Miasto chce podjąć współpracę tylko z jednym partnerem, zatem oferta złożona w przetargu musi obejmować obsługę wszystkich tych linii.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu