Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jest to znęcanie się nad zwierzętami” - protestowali w centrum Bydgoszczy

,,Jest to znęcanie się nad zwierzętami” - protestowali w centrum Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 sierpień 2021 13:43

W poniedziałek pod wieczór przy ulicy Mostowej stanęli aktywiści eksponując banery, w których domagali się zakazania przewozu zwierzat na uboj na dalekie odległości. Była to akcja informacyjna mająca uświadomić bydgoszczan o dramacie jaki przeżywają zwierzęta.

 

- Stoimy po to, aby pokazać, że jesteśmy przeciwko transportowi żywych zwierząt – wyjaśnia Agata Karczewska - Chcemy uświadomić ludzi, że zwierzęta przewożone długodystansowo traktowane są w bardzo zły sposób, zazwyczaj podróżują w swoich odchodach, bez dostępu do wody pitnej i jedzenia. Jesteśmy za zakazem tego przewozu, żeby te zwierzęta nie musiały cierpieć.

 

Pytana o przepisy prawa przyznaje, że jak wynika z raportów organizacji prozwierzęcych często są one omijane - Niestety zauważamy z naszych obserwacji oraz z badań, które prowadzi Viva i Peta wynika, że często to prawo jest naruszane – tłumaczy Karczewska dodając, że stąd postulat zakazania całkowitego transportu zwierząt na duże dystanse - Jest to ewidentne znęcanie się nad zwierzętami – podkreśla.

 

 

Na banerze promowano również weganizm, którego wzrost udziału w nawykach żywieniowych przełożyłby się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu