Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWciąż nie jest znane źródło plam oleju na placu

Wciąż nie jest znane źródło plam oleju na placu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 czerwiec 2021 00:23

W kwietniu na placu przy galerii Drukarnia pojawiły się plamy po oleju, wiele osób skojarzyło to radiowozami, które od jesieni parkowały w miejscu wystąpienia plam oraz z faktem, że przy tym placu znajduje się lokalna siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Mijają kolejne miesiące, a o tej sprawie za dużo nie wiemy.

 

Sprawa jest dość dziwna, bowiem policjanci zaprzeczają, że ich obecność na placu przy ulicy Gdańskiej ma związek z pilnowaniem siedziby partii rządzącej. Od jesieni przez długie miesiące radiowóz stojący na placu stał się już stałym elementem krajobrazu, oficjalnie policjanci pilnowali porządku przy ulicy Gdańskiej. Tylko ulokowani byli w sposób, z niezbyt dobrą widocznością na ulicę.

 

 

O sprawie pewnie byśmy dzisiaj już nie pamiętali, gdyby w kwietniu nie pojawił się trwały ślad w postaci plamy oleju. Również w kwietniu interpelacje w tej sprawie złożył poseł Jan Szopiński, który wprost pytał, czy PiS płacił za ochronę swojej siedziby policji oraz czy policja pokryje koszty usunięcia plamy oleju. Dopiero w ubiegłym tygodniu do prawy odniósł się wiceminister Maciej Wąsik, który stwierdził - Policja nie realizuje „zadań związanych z ochroną posesji znajdującej się przy ul. Gdańskiej 10 w Bydgoszczy

 

Sprawę ewentualnego wycieku oleju z radiowozu ma wyjaśnić wewnętrzne postępowanie policyjne. Mamy końcówkę czerwca, a póki co żadnych ustaleń jeszcze nie ma.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu