Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiało-czerwone barierki będą powoli znikać z bydgoskich ulic

Biało-czerwone barierki będą powoli znikać z bydgoskich ulic

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 czerwiec 2021 11:36
Biało-czerwone barierki będą powoli znikać z bydgoskich ulic Fot: skyscrapercity.com / zjednoczone

Jednym z efektów reaktywacji Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta będzie ograniczenie barierek biało-czerwonych w przestrzenni publicznej, a przynajmniej będą bardzo ograniczone przy nowych inwestycjach. Tego typu elementy małej architektury psują bowiem ogólne wrażenie.


- Kolorystyka barierek zmienia się na bardziej elegancką – zapowiada Maciej Bakalrczyk. Bardziej elegencki będzie kolor określany jako RAL2021, czyli szara czerń - Słupy, barierki i elementy małej architektury są w jednym kolorze, przez to mamy wrażenie takiego ładu, porządku i to jest zauważalne – wskazuje plastyk miejski Marek Iwiński.

 

 

Społeczna Rada ds. Estetyki Miasta zmiany wywalczyła poprzez przekonanie prezydenta Rafała Bruskiego, aby stosowanie powyższych wytycznych wymusił na drogowcach na drodze wydanego polecenia służbowego. Kilka tygodni temu podczas rewitalizacji Aleii Ossolińskich pojawiły się biało-czerwone słupki, które spotkały się z krytyką internautów w mediach społecznościowych. Ratusz zareagował na krytykę wymianą słupków na kolor RAL 2021.

 

Zgodnie z poleceniem służbym odstępstwa od tej zasady będzie mógł udzielać jedynie plastyk miejski, a ten zapowiada, że jedynym wyjątkiem mogą być kwestie związane z bezpieczeństwem - Biało-czerwone slupki pojawią się tylko przy szkołach, tam gdzie jest wymagane bezpieczeństwo ruchu i pieszych.

 

Społeczna Rada co do zasady jednak uważa, że trzeba ograniczać tworzenie słupków - Sugerujemy tworzenie barierek do minimum, ponieważ nie są to elementy dodające przestrzenni jakąkolwiek wartość. Powinny istnieć jedynie w miejscach, które służą bezpieczeństwu – zaznacza Bakalrczyk.

 

Społecznicy przeforsowali też wytyczne dotyczące estetyki tworzenia chodników.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu