Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Poznaniu powstanie mural upamiętniający Jana Kulczyka

W Poznaniu powstanie mural upamiętniający Jana Kulczyka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 czerwiec 2021 06:49
W Poznaniu powstanie mural upamiętniający Jana Kulczyka Fot: UMB

W Poznaniu zrodziła się inicjatywa uczczenia zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka, przez długi czas najbogatszego Polaka. Kulczyk w 1950 roku urodził się w Bydgoszczy, związków nigdy nie zerwał, często tutaj wracał (mieszkał w Londynie) – do matury mieszkałem w Bydgoszczy, jest to okres, który się miło wspomina, bo wiąże się z przyjemnościami – wspomniał kiedyś. W Bydgoszczy został uhonorowany autografem przy ulicy Długiej.

Jan Kulczyk dał się wielu zapamiętać jako filantrop mecenas kultury i sportu, z tego też powodu poznańskie środowiska naukowe i artystyczne chcą go uczcić ekologicznym muralem, który powstanie na akademiku Student Depot Polonez, utworzonym w dawnym hotelu Polonez.

 

Mural będzie miał 500 metrów kwadratowych, będzie zatem dość sporą instalacją. Na razie nie wiemy jak będzie wyglądał, odsłonięty ma być już 1 października.

 

W 2013 roku amerykański ,,Forbes” umieścił Kulczyka na 384 miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie z majątkiem 3,5 mld dolarów.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu