Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTempo szczepień w Bydgoszczy nieco spowolniło

Tempo szczepień w Bydgoszczy nieco spowolniło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 maj 2021 06:06
Tempo szczepień w Bydgoszczy nieco spowolniło Fot: UMB

W minionym tygodniu w Bydgoszczy przeprowadzono 22,5 tys. szczepień przeciwko COVID-19. Nie jest to nowy rekord, bowiem tydzień wcześniej było przekroczone 24 tys. szczepień. Czy to symptom, że tempo zacznie spowalniać?

 

Według danych w serwisie gov.pl tylko na ten tydzień w Bydgoszczy jest przynajmniej 1 tys. wolnych terminów, w sąsiednim powiecie inowrocławskim liczba wolnych terminów przekracza 10 tys. Pokazuje to, że już nie tylko czynnik dostępności szczepionek wpływa na tempo szczepień, ale też pojawia się czynnik ludzki.

 

Potencjał tygodniowy Bydgoszczy umożliwia szczepienie nawet na poziomie bliskim 40 tys. tygodniowo.

 

Zdaniem ekspertów tempo szczepień będzie powoli spadać, bowiem osoby najbardziej zdeterminowane do zaszczepienia już to zrobiły lub obecnie to czynią.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu