Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProkuratura bada czy policja nie nadużyła 19 marca uprawnień

Prokuratura bada czy policja nie nadużyła 19 marca uprawnień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 maj 2021 00:09
Prokuratura bada czy policja nie nadużyła 19 marca uprawnień Fot: Facebook / KOD Bydgoszcz

19 marca odbywały się centralne obchody Bydgoskiego Marca 1981 roku – tego dnia do Bydgoszczy przyjechali prezydent RP Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Gdy występowali oni przed Urzędem Wojewódzkim, po drugiej stronie ulicy kilkanaście osób wyrażało niezadowolenie wobec polityki władz państwowych. Ta grupa została otoczona przez policję. Na działania policjantów złożyli oni w kwietniu zażalenie.

 

Z informacji do nas docierających wynika, że postępowanie w tej sprawie się toczy, prowadzone są bowiem przesłuchania świadków. Wobec kierujących akcją uczestnicy zgromadzenia skierowali zarzut zakłócania legalnego zgromadzenia zapisanego w artykule 54 kodeksu wykroczeń.

 

Zgromadzenie odbywające się przy budynku Poczty Polskiej było zarejestrowane przez Urząd Miasta. Jak informuje nas uczestnik zgromadzenia Karol Słowiński, policjanci zabrali dwa megafony oraz próbowali doprowadzić do rozwiązania zgromadzenia, na co zgody nie wyraził przedstawiciel prezydenta Bydgoszczy, organu rejestrującego zgromadzenia w trybie uproszczony.

 

- Policja bez żadnego uprzedzenia zaatakowała manifestantów i uniemożliwiła protestowanie – mówił 13 kwietnia Roman Godlewski, tuż przed złożeniem zażalenia na działalność policji w prokuraturze. Jak udało nam się ustalić – Godlewski został w tej sprawie przesłuchany w charakterze świadka.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu