Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW czerwcu autobusy pojawią się na Siedleckiej

W czerwcu autobusy pojawią się na Siedleckiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 maj 2021 06:17

Koncepcja skierowania linii autobusowej nr 58 ulicą Siedlecką ma już wiele lat, w poprzedniej kadencji zabiegał o to dość usilnie były radny Andrzej Kaczmarek. Jej wdrożenie blokował jednak jeden problem – ulica Siedlecka nie nadawała się do ruchu autobusowego, była to bowiem droga gruntowa. W tym tygodniu inwestycja polegająca na jej utwardzeniu powinna się zakończyć.

Pierwszy etap utwardzenia Siedleckiej przeprowadzono już w ubiegły roku, na odcinku od ulicy Koronowskiej do zabudowań. Pozostałą część Siedleckiej utwardzano w ostatnich tygodniach, obecnie trwają prace wykończeniowe, natomiast według ustaleń inwestycja powinna zakończyć się do piątku.

 

 

 

Drogowcy przewidują, że możliwe będzie skierowanie autobusów linii nr 58 i 34N już w pierwszej połowie czerwca. Autobusy linii 58 jadąc od strony centrum Bydgoszczy dalej pojadą ulica Nad Torem, ale przed lasem skręcą w Chmurną, a następnie w Siedlecką. Ruch Siedlecką będzie odbywał się zatem na wysokości lasu, gdzie jeżdżąc przez lata autobusy tej linii omijały skupiska ludnościowe.

 

Tak Siedlecka prezentowała się jeszcze przed rokiem:

 

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu