Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudimex opuścił Młyny Rothera

Budimex opuścił Młyny Rothera

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 maj 2021 11:05
Budimex opuścił Młyny Rothera Fot: Budimex

Od lipca 2018 roku prace budowlane w Młynach Rothera prowadziła firma Budime – wraz z końcem kwietnia ten kontrakt został wykonany. Od 1 maja bydgoszczanie mogą zachwycać się tarasem widokowym na Wyspę Młyńską wraz z fontannami. Wewnątrz obiektu trzeba teraz będzie wykonać prace adaptacyjne na konkretne ekspozycje – otwarcie pierwszej planowane jest na początku 2022 roku. Szybciej mogą pojawić się w Młynach restauracje, to zależeć będzie od zainteresowania restauratorów, którzy z powodu przedłużającego się lockownu są w trudnej sytuacji.

 

Wartość prac jakie wykonał Budimex to 77,6 mln zł. Prace objęły: roboty rozbiórkowe, likwidację części mieczy drewnianych, związaną z pracami adaptacyjnymi, rozbiórkę posadzek w piwnicy Spichrza Mącznego, obniżenie poziomu posadzki, wykonanie nowych warstw posadzkowych w piwnicach, wykonanie nowej izolacji przeciwwodnej przyziemia, kompleksowe wykonanie zabezpieczeń instalacji p.poż istniejącej i nowej konstrukcji drewnianej oraz słupów żeliwnych, wykonanie nowych warstw posadzkowych na stropach drewnianych i żelbetowych, wykonanie konstrukcji stalowej antresoli, szklanego świetlika dachowego wraz ze szklaną windą w budynku Młyna Rothera, wykonanie tarasu widokowego na poziomie dachu budynku Młyna Rothera. W ramach prac budowlanych wykonano także zabezpieczenia przeciwpowodziowe – informuje Budimex. Wykonawca musiał także przeprowadzić relokację około 5 tys. żab.

 

– Dzięki współpracy zespołu BIM Biura Technicznego wykonaliśmy skan budynku oraz cyfrowy model konstrukcji. Na podstawie modelu powstał projekt konstrukcji stalowej podestów, szybu windowego oraz projekt szklanego świetlika dachowego w Młynie Rothera, umożliwiający dostosowanie gabarytów poszczególnych elementów do udźwigu żurawia oraz uniknięcie kolizji z istniejącymi fundamentami – mówi Artur Popko, Wiceprezes Zarządu Budimex SA, Dyrektor Operacyjny.

 

Młyny Rothera są zarządzane przez powołaną przez Bydgoszcz instytucję Park Kultury. Adaptacja wszystkich przestrzeni planowana jest do końca 2022 roku, ale będzie się to odbywało jak już wspomniano stopniowo i być może jeszcze w tym roku pojawi się gastronomia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu